top of page
1-1.jpg

ГО «Асоціація сімейних медіаторів України» інформує про початок реалізації проєкту «Шляхи до справедливості у вирішенні сімейних конфліктів: реалізація доступності та якості в медіації».

Метою проєкту є сприяння покращенню доступності та формуванню якості послуг з сімейної медіації як таких, що відповідають потребам людей під час та після війни на шляху до досягнення справедливості при вирішенні сімейних конфліктів (спорів).

Проєкт буде реалізовуватись у три етапи:

Перший етап - робота з професійними документами і політиками, який передбачає, що ми підсумуємо, узагальнимо, допрацюємо та при необхідності створимо професійні політики, які будуть корисні у формуванні доступності та якості послуги медіації, зокрема: «Правила проведення медіації у сімейних конфліктах (спорах)» і «Стандарт надання послуги медіації у сімейних конфліктах (спорах)». Ми будемо працювати над «Кодексом етики» та «Положенням про відповідальність за її порушення», формуванням поняття спеціалізації та її підтвердження, а також над змістом та механізмом акредитації.

Другий етап – навчальний, який передбачає проведення тренінгів для медіаторів у частині підвищення правової компетентності щодо співпраці з судами та щодо угод за результатами медіації у сімейних конфліктах (спорах); для правників щодо особливостей медіації у сімейних конфліктах (спорах), кращого розуміння сутності та результатів процедури, ролі медіатора, а також співвідношення судового провадження та медіації, ролі правників.

Третій етап -практичний та дослідницький, який передбачає надання послуг з медіації у сімейних конфліктах спорах і дослідження такої практики. Підтримка медіаторів здійснюватиметься за допомогою інтервізій та супервізій. 

Важливим фокусом проєкту є зміцнення інституційних та професійних зв’язків між медіаторами і суддями, адвокатами та правниками-спеціалістами, що опікуються питаннями вирішення сімейних конфліктів (спорів), і це: проведення конференції та міжпрофесійних семінарів; формування міжпрофесійних експертних груп для розроблення та обговорення навчальних програм, професійних стандартів та політик медіаторів; формування системи обміну аналітичною інформацією та проведення спільних досліджень.

Про реалізацію проєкту та анонси майбутніх подій ми будемо оперативно інформувати вас у наших соціальних мережах.

Проєкт впроваджується за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програма USAID «Справедливість для всіх» - USAID Justice for All Activity

Детальніше про набір тренерів https://www.afmu.org.ua/hiring-coaches

bottom of page