Коли конфлікту потрібен медіатор?

Коли настає момент для сімейної медіації? Що є точкою відліку? Як зрозуміти, що вже пора до медіатора?
❎ В існуванні протиріч між людьми немає ще жодного конфлікту, оскільки дуже багато що залежить від того, як люди поводяться при наявності цих протиріч. Вони можуть переживати розбіжності як складну задачу і збагачення або, навпаки, як загрозу. Саме через відчуття небезпеки люди не терплять протиріч і пригнічують все, що відрізняється від їх власних поглядів, нав’язують свою думку тим, хто думає інакше, або змушують людей з іншими цінностями і цілями підкоритися цілям найсильнішого.

❎ Часто конфлікти починаються з об’єктивних протиріч, але при всіх зусиллях в близьких відносинах складно залишатися об’єктивним і поза волею може виникати гнів, який веде до особистісних розбіжностей. Це призводить до категоричності в аргументах учасників сімейного конфлікту, і до того, щоб займати крайні позиції, висувати вимоги або, при нагоді, зачепити за живе. Це все отруює взаємини і загострює особистісні протиріччя.

❌ Конфлікт проходить першу і другу стадію ескалації, коли «у пари є конфлікт» і переходить на рівень, коли «у конфлікту є пара», де сильна емоційна нестабільність впливає на сприйняття і мислення сторін, що призводить до більш жорсткого, агресивного протистояння і боротьби.

✔️ В цьому випадку конфліктуючим сторонам складно залишатися об’єктивними і для вирішення конфлікту потрібна допомога нейтрального посередника – сімейного медіатора.Сперечаються люди, внаслідок значного зниження здатності до неупередженого сприйняття, мислення і відчування, розпалюють конфлікт і можуть прийти до самознищення, особливо швидко це відбувається в конфліктах між близькими людьми, так як вони ранять найболючіше.

❌ Конфлікт стає багатовекторним та інтенсивнішим, він поширюється на більшу кількість тем (лавина спірних питань) та інших людей (залучення тих, хто може підтримати). Взаємні напади відбуваються своєю чергою, і під кінець обидва часто втрачають своє обличчя. Де раніше були прихильність і любов, панує ненависть, презирство і починають пред’являтися взаємні вимоги.

❌ З кожним вимогою пов’язана загроза покарання, і все це відбувається з сильною озлобленістю і жорстокістю. І навіть після розставання або судового рішення конфлікт може розпалюватися з новою силою під час виконання судового рішення або необхідності спільного проживання і взаємодії.

✅ На перших етапах конфлікту, коли пара усвідомлює, що у них є конфлікт, рекомендується звернутися за професійною допомогою ззовні, так як велика небезпека, що невдалі спроби самостійного порятунку можуть більше нашкодити, ніж допомогти.

✅ Внаслідок втручання сімейного медіатора, конфліктуючі сторони отримують підтримку для того, щоб взяти на себе відповідальність і діяти виходячи з власного бажання в пошуках взаємоприйнятного рішення для обох сторін.

✅ Коли відбувається конструктивне вирішення конфліктів за допомогою медіаторів, то це має подвійну дію: з одного боку, медіація – це допомога для подолання вже існуючої проблеми, з іншого боку, медіація є превентивним способом для запобігання подальших конфліктів, оскільки сваряться вже в процесі медіації навчаються як можна свої протиріччя вирішувати за допомогою ненасильницького способу.

Share this Page